LIDOŽRAVÍ LVI ZE TSAVA

Lidožraví lvi ze Tsava

„Jedna z nejnapínavějších knih podle skutečných událostí, která kdy byla napsána!“

– Theodore Roosevelt, prezident USA


Pravdivý příběh z Afriky o dvojici krvelačných lvů, kteří v roce 1898 zabili mnoho dělníků při stavbě železnice. V době, kdy se Afrika stala bojištěm evropských mocností a kolonizace dosahovala svého vrcholu, se Británie pustila do vybudování železničního spojení mezi východním pobřežím a Viktoriiným jezerem. Avšak co mělo být triumfem technického pokroku, se rychle proměnilo v noční můru. Dva lidožraví lvi začali nekompromisně lovit dělníky pracující na stavbě mostu přes řeku Tsavo, během devíti měsíců rozpoutali krvavé peklo a celý stavební projekt zastavili.

Inženýr John Patterson byl jediný, kdo se krutým šelmám dokázal postavit čelem a svá dobrodružství později barvitě vylíčil v této knize. Jeho strhující vyprávění o odvaze, vytrvalosti a nezlomnosti lidského ducha v konfrontaci s nepředstavitelnou výzvou se i více než po sto letech stále těší nesmírné popularitě, čehož je dokladem i řada filmových adaptací včetně slavného snímku „Lovci lvů“ s Michaelem Douglasem a Valem Kilmerem v hlavních rolích.

Seznamte se s kultovním příběhem v jeho původní nezkreslené podobě, fascinujícím celé generace a nyní poprvé dostupným také v češtině. Nechte se vtáhnout do hlubin temné Afriky, kde se člověk střetává s nezkrotnou silou divoké přírody a kde každý okamžik může být tím posledním.

389 Kč

(běžná cena 449 Kč)

>> STÁHNĚTE SI UKÁZKOVOU KAPITOLU <<

RECENZE

Vášnivá čtenářka – Lidožraví lvi ze Tsava: Nezapomenutelné, poutavé, dechberoucí

Recenze od Čtirada:

ROZHOVOR O KNIZE

Povídání o knize „Lidožraví lvi ze Tsava“ na Českém rozhlasu Hradec Králové ze dne 8. 11. 2023:

PODROBNOSTI

Původní název:Man-Eaters of Tsavo and Other East African Adventures
Původní vydání:1907
Překlad:Petr Mečíř
Počet stránek:296
Vazba:pevná s přebalem
ISBN:978-80-907289-4-3
Formát:B5 (15,5 x 23 cm)
Vyšlo:12. 10. 2023
Doporučená cena:449 Kč

    TRAILER K NEJSLAVNĚJŠÍ FILMOVÉ ADAPTACI „LOVCI LVŮ“